Kinderboekenweek 2025

Kinderboekenweek 10 oktober 2025

 

‘Vol avontuur ‘ is het thema voor deze Kinderboekenweek 2025.  In de Nederlandse grensstad Oldenzaal leefde (1710 -1775) een zeer brutale man. Men noemde hem ‘Huttenkloas’. Klaas verdiende zijn brood als loonwerker maar liet het ook niet na om waar het kon te stelen en te moorden. De straffen echter waren niet mals. In afwachting van zijn proces moest Klaas 110 dagen geketend op een dwangstoel zitten.

https://www.visittwente.nl/typisch-twente/2071/de-twentse-sagen-huttenkloas/

Er waren 30 leerlingen aanwezig om 12 opdrachten, die deels ook met de sage van ‘Huttenkloas’  te maken hadden, op te lossen.

Een opdracht was bijvoorbeeld het maken van de ‘Huttenkloas-stoel’. Het maken van puzzels , het oplossen van raadseltjes en als laatste moest er een code komen voor

het openen van de kluis. Waar voor iedereen een lekker traktatie zat.

De code was al snel gevonden. Voldaan ging iedereen naar huis van om 14 dagen herfstvakantie te genieten.

Dank aan iedereen die dit mogelijk maakte.  We hebben weer veel lachende,  enthousiaste en tevreden kinderen  en (groot)ouders gezien.

Schoolreisje 2025

Schoolreisjes ‘ANDERS’

 

Dit jaar hebben wij gekozen voor een schoolreisje op locatie. Hiervoor hebben contact gezocht met Tessa’s Totaaltheater uit Enschede. Achteraf gezien bleek dit een geweldige keuze. Een programma en een to do lijst hadden wij van te voren ontvangen.

Om 08.00 uur waren Tessa en Mark met een aantal rekwisieten aanwezig.

In een grote ronde kwam er een korte uitleg met betrekking tot het thema

Let’s meets MUSICALS

“De barones had van haar man een uitnodiging gekregen om naar een musical te gaan,

maar ze kent geen enkele musical. Ze vraagt de leerlingen haar te helpen bij deze keuze

doordat  ze verschillende musicals voorbereiden en uiteindelijk ook op gaan voeren, zodat de barones een goede keuze kan maken.”

Groep 1 en 2. Sound of Music

Groep 3  The Wizz

Groep 4 The Lion king

Groep 5  Mama Mia

Groep 7/8  Grease

Alle leerlingen konden in hun eigen groep kennis maken met de verschillende musicals door o.a. rekwisieten maken, stukje uit de musical te kijken met aansluitend quiz vragen en natuurlijk de bijbehorende danspasjes te oefenen.

Om de energie weer op te laden was er tussendoor fruit en drinken. ’s Middags was er voor iedereen een patatje.

Om 13:30 uur was het zover: de pauzehal zat vol met (groot)ouders, en andere genodigden. De toeschouwers en de barones kregen een fantastische en afwisselende

show te zien. Op het podium stonden kleine en grote STERREN te dansen en te glunderen alsof ze in hun leven nooit iets anders hadden gedaan.

Wij willen iedereen bedanken die dit mogelijk maakte in het bijzonder natuurlijk Tessa en Mark voor deze geweldige ochtend. Zeker voor herhaling vatbaar!

 

Schoolreisje groep 6

Groep 6 had op onze schoolreisje dag de afsluiting van hun basisschooltijd.

Daarom hebben we met groep 6 een extra schoolreisje naar Oldenzaal gemaakt.

Hier stond een stadrally, het beklimmen van de Plechelmustoren en een spel uit grootmoederstijd op het programma. Vanaf de toren hadden we een prachtig uitzicht over de omgeving. Ook de burcht uit Bad Bentheim was te zien. Natuurlijk was er een ijsje en als afsluiting een patatje. Wij wensen alle leerlingen veel succes op het voortgezet onderwijs in Duitsland.

Sommige zien we weer terug in het NTC-onderwijs.